Přídavná roleta
Skutečnost, že roletové přídavné elementy nabízí také mnoho jiných známých výrobců okenních systémů, mluví přesvědčivě samo za sebe. Rozmanité možnosti sestavení a využití těchto oblíbených roletových systémů od HOCO zaručují velmi flexibilní využití, např. při dodatečném vybavení dřevěných či plastových oken nezávisle na okenním systému. Skříň  a vodící lišty ve všech barvách perfektně ladí i k nápadně a nekonvenčně řešené fasádě. Také vysoce namáhané lamely z houževnatého PVC nebo hliníkové vypěněné lamely, které již neobsahují FKCW obdržíte v mnoha atraktivních barvách či dekorech. Rozmanitost systémů umožňuje optimální volbu pro každou výšku okna. Nejmenší skříně zachovají co největší zasklenou plochu.
Krychlový, čtyřhranný
roletový kastlík
Vícehranný, zkosený
roletový kastlík
Přídavná roleta se zaomítáním
Pokud má být skříň rolety vsazena do fasády, je vhodné použít přídavnou roletu k omítnutí. Nabízí ideální předpoklady pro použití pod omítkou ať už u novostavby nebo později u renovace. Vedle výborných tepelně izolačních vlastností – žádná tepelná ztráta způsobena tepelným mostem – získáváte také vynikající zvukovou izolaci. Samozřejmě můžete také tuto HOCO roletu nechat vybavit dle Vašich přání: síť proti hmyzu, uložená ve skříni společně s konfekcí – žádný problém – nebo roletu ovládat motorově a souběžně řídit s programovatelnými časově spínacími hodinami – budeme Vás rádi informovat.
Ideálně vsazená přídavná
roleta k omítnutí
Odborníci na fasády mohou
s tímto prvkem provádět vše
Integrované elementy
Situace, kterou zná každý: Stará, netěsnící okna a „staré dobré“ okenice! Nyní si chcete konečně dopřát nová okna. Rozhodněte se v tomto případě pro HOCO okna s integrovanými roletami. Speciálně tehdy, jestliže je žádáno optimální využití pevně daných okolností na stavbě jako např. u plánovaných renovací – mají HOCO integrované prvky mnoho rozhodujících předností.
Díky malému průměru navinutí jsou integrované skříně velmi malé. To pro Vás znamená více zbývající okenní plochy a tím i více světla.
Integrovaná roleta s
osvědčeným pohonem na
kliku
Integrovaná roleta nabízí
velmi dobré tepelné
vlastnosti
Elektrické ovládání rolet
Nová moderní sériová výroba nezná jen výkonnější motorové HOCO pohony rolet, ale ve skutečnosti též výrobky zlevňuje. Větší část našich HOCO roletových prvků je již dnes vybavena motorovými pohony. Samozřejmě Vám HOCO nabízí také dodatečné vybavení Vašich roletových elementů s elektromotory. Komfortní se stává obsluha Vašich rolet využitím odpovídajících řízení. Velmi jednoduchého, manuálně dvousměrného vypínače Vám nabídne náš odborný poradce také řadu programovatelných příp. inteligentních Memory řízení. I když nebudete doma – Vaše rolety se samy přesně stáhnou. Po vytažení či stažení rolet se motor samostatně vypne. Dodatečně se tím nabízí ochrana proti vloupání, protože násilné vysunutí lamel nahoru je téměř nemožné.
Dálkové rádiové řízení
ručním vysílačem
Memo řízení -
až čtyři pokyny denně
Chronis Uno -
programové řízení
Manuální ovládání rolet
Přestože již motory poháněné rolety jsou cenově příznivější, jsou samozřejmě domácnosti, ve kterých by tato dodatečná elektroinstalace vyžadovala neúměrně vysoké náklady. Z tohoto důvodu nelze ani dnes opomenout manuální způsob ovládání rolet popruhem nebo klikou. Pokud se rozhodnete pro tradiční navíjecí popruh, máte možnost mechaniku pro rolování popruhu zabudovat pod omítku do zdiva anebo otočný namontovat na omítku. Také velké velké roletové konfekce mohou být snadno obsluhovány s osvědčenými HOCO mechanickými klikami. Klika je v klidové poloze upevněna v držáku a je nenápadnou součástí okna. Popruhy, válečkové ložiska a klikové mechanismy jsou v HOCO roletovém systému vysoce stabilní a prokazatelně zaručují dlouhodobou životnost.
Mechanika s popruhem Mechanika na kliku